Cyberpunk 2077 do të debutojë në fund të 2016-tës citojnë burime të besueshme

Cyberpunk 2077 do të debutojë përpara fundit të 2016-tës. Ky informacion vjen nga Gamereactor Germany i cili citon burime të afërta me zhvilluesit CD Projekt. Të gjithë besonin se kjo do të ishte e pamundur pa finalizuar punën me The Witcher 3. Cyberpunk 2077 u prezantua në 2012-tën plot 3 vite më parë. Megjithatë CD Projekt nuk ka dhënë një datë zyrtare. Loja aktualisht është konfirmuar vetëm për kompjuterat ndërsa… më shumë

08/12/2015 0 Lajmet, Lojërat, PC, XBOX

Halo 5 do të jetë e disponueshme në Xbox One në 27 tetor, publikohet traileri

Seria Guardians e Halo 5 do të lancohet në platformën Xbox One në datën 27 tetor. Kjo datë është bërë publike përmes një traileri të publikuar të cilin mund ta shihni me poshtë. Në të vërtetë ky trailer nuk tregon shumë gjëra mbi lojën por duket qartë se marrëdhëniet mes Master Chief dhe protagonistit të ri Jameson Locke nuk janë aq të mira. Grafikat e përdorura në këtë lojë të… më shumë

31/03/2015 0 Lojërat, XBOX

Zbulohet se versioni zyrtar Xbox One SDK do ti lejojë zhvilluesit të ndërtojnë lojra dhe aplikacione nga shtëpia

Microsoft do t’iu kërkojë zhvilluesve të ndërtojnë aplikacione dhe lojëra për konsolen Xbox One Një grup i ashtuquajtur H4LT mendon se ka zbuluar versionin zyrtar të Xbox One SDK sipas të cilit Xbox do ti aprovojë zhvilluesit të krijojnë aplikacion dhe lojëra për konsolen. Ky zbulim u publikua përmes një postimi në profilin e H4LT në Twitter i shoqëruar dhe nga imazhe që e provonin këtë gjë. Por kjo nuk… më shumë

31/12/2014 0 Lojërat, XBOX

Ditën e djeshme Xbox Live dhe Sony PlayStation u përballen me ndërprerje të shërbimit

Rrjetet e Xbox Live dhe Sony PlayStation përjetuan probleme të lidhjes së përdoruesve me shërbimin ditën e djeshme. Një grup hakerash pretendon se janë shkaktarët e këtij problemi. Një grup i quajtur, Lizard Squad, ishte i paarritshëm për të komunikuar ndërsa kompanitë nuk dhanë asnjë arsye konkrete që mund të kishte shkaktuar këto ndërprerje të shërbimit, sipas Reuters. Që të dyja kompanitë patën një mbingarkim të rrjetit ndërsa lojtarët e… më shumë

26/12/2014 0 Lajmet, Sony PlayStation, XBOX

Raport: Xbox One mund PS4 në shitjet e muajit nëntor

PS4 nga Sony mund të ketë qenë konsola që kryesonte listat e shitjeve deri më sot, por Microsoft sapo e hodhi poshtë këtë gjë. Sipas raporteve më të fundit, Xbox One u rendit si konsola më e shitur e muajit nëntor si në Mbretërinë e Bashkuar ashtu dhe në Shtetet e Bashkuara. PS4 ka qenë në krye në SHBA për muaj më radhë, por duket se periudha e festave dhe… më shumë

12/12/2014 0 Lojërat, XBOX

Xbox Live shfaq probleme në qasjen e përdoruesve, një grup i hakerëve merr përgjegjësi

Poseduesit e Xbox janë duke raportuar për vështirësi në qasje në Xbox Live dhe një grup i hakerëve me një histori të sulmimeve të shërbimeve online të lojërave është duke e marrë përsipër përgjegjësinë për rrëzimin e rrjetit. Poseduesit e Xbox One dhe Xbox 360 kanë raportuar orëve të fundit që nuk kanë qenë në gjendje të qasen në Xbox Live. Konsollat janë duke shfaqur kodin e gabimit 80151909 –… më shumë

02/12/2014 0 Lojërat, XBOX

Slideshow by webdesign