Zbulohet aksidentalisht ekzistenca e Forza Motorsport 7

3064065-nascar_exp_che_5_hendrick_16_forza6_wm

Pavarësisht se nuk përbën surprizë ardhja e një titulli të ri të video lojës Forza Motorsport, lajmërimi papritur duhet të ketë qenë i tillë për Microsoft dhe Turn 10.

Në një postim në forumin e Racing Wheel, CEO i Fanatic Thomas Jackermeir pyeti anëtarët se çfarë do të dëshironin të shikonit në Forza Motorsport 7.

Por çfarë është Fanatic? Është kompani përgjegjëse për ligjet e fizikës të aplikuara në lojës. Teorikisht, Fanatic prodhon goma garash për lojrat kompjuterike.

Duke pasur parasysh se mbështetja për këtë teknologji ka ardhur vetëm në Forza 6, është lajm i mirë të mësojmë se Forza 7 do të jetë një bashkëpunim mes Fanatic dhe Turn 10 Studios. (Gameworld Albanian)

SHPËRNDAJE

  • Facebook
  • Twitter
  • Myspace
  • Google Buzz
  • Reddit
  • Stumnleupon
  • Delicious
  • Digg
  • Technorati

Lëre një përgjigje

Slideshow by webdesign